BEZPŁATNA KONFERENCJA

PSYCHODIETETYKA

W PRACY Z PACJENTEM

ONLINE

1-3 LUTEGO 2023

Zapisz się na listę uczestników!

Psychodietetyka w pracy z pacjentem to…

dni spotkań na żywo

ekspertów z różnych dziedzin

godzin po brzegi wypełnionych wiedzą i przykładami

Podczas konferencji

Dostaniesz porady życiowe, a nie książkowe!

Wykładowcy to osoby z wieloletnim doświadczeniem  i odpowiednim dorobkiem naukowym. Poznasz najskuteczniejsze metody pracy z pacjentem. Wiedza wzbogacona przykładami, mocniej zapada w pamięć.

Zdobędziesz praktyczne umiejętności

Poznasz rozwiązywania konkretnych problemów, z jakimi zgłaszają się pacjenci. Zobaczysz, jak konkretne narzędzia stosuje się w praktyce. Bo sama znajomość metod nie wystarczy. Musisz wiedzieć, jak z nich skorzystać.

Nie będziesz się nudzić

Nie chcemy, żebyś był tylko biernym słuchaczem. W programie znajdziesz wykłady, case study i warsztaty. W każdym szkoleniu jest miejsce na dodatkowe pytania i dyskusje.

Co z tego, że potrafisz dobrać idealne zalecenia, ułożyć perfekcyjny jadłospis, jeśli pacjenci nie będą wdrażać w życie Twoich wskazówek?

👉 Czy wiesz jak komunikować zalecenia?

👉 Czy domyślasz się, co się dzieje w głowach Twoich pacjentów, gdy są w procesie zmiany?

👉 Czy wiesz kiedy motywować pacjentów, a kiedy to nie ma sensu?

Jako specjaliści od zdrowia musimy posiadać podstawową wiedzę psychologiczną. Dzięki temu dostosujemy zalecenia do potrzeb psychologicznych, stylu życia, fazy zachowania. I to dopiero są dobre zalecenia!

Zapisz się na konferencje i zobacz, jak doświadczeni specjaliści z różnych dziedzin wykorzystują wiedzę psychologiczną w codziennej praktyce! Przekonaj się, jakie osiągają efekty!

Program konferencji

Zarezerwuj swoje miejsce już dziś i wykorzystuj wiedzę psychologiczną w pracy z pacjentem!

Prelegentki

dr Anna Januszewicz

ZałożycielkaInstytutu Psychodietetyki. Prezes Towarzystwa Psychodietetyki. Psycholożka, specjalistka psychodietetyki. Pracowniczka naukowa i wykładowczyni Uniwersytetu SWPS. Kierowniczka studiów podyplomowych z psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu i Katowicach.

Od 2009 roku pracuje z osobami, które mają trudności w kontroli zachowań żywieniowych. Pomaga pacjentom z zaburzeniami odżywiania, nadwagą i otyłością oraz innymi chorobami somatycznymi oraz wszystkim osobom, które chcą zmienić swój styl życia na zdrowszy i potrzebują w tym zakresie wsparcia. Realizuje zespołową, interdyscyplinarną praktykę współpracując z dietetykami, lekarzami, psychoterapeutami i innymi specjalistami, którzy zajmują się zdrowiem. Pracę z pacjentem opiera o analizę mechanizmów odpowiedzialnych za występowanie problemu, wykorzystanie metod potwierdzonych przez naukę i holistyczne spojrzenie na człowieka.

dr hab. Katarzyna Zabłocka-Słowińska

Wykładowca na Uniwersytecie Opolskim. Aktywny członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki, w którym pełni funkcję sekretarza Oddziału Wrocławskiego. Autorka publikacji o zasięgu krajowym i międzynarodowym, głównie z zakresu oceny stanu odżywienia i sposobu żywienia pacjentów onkologicznych oraz diabetologicznych, a także interakcji pomiędzy lekami a składnikami pożywienia i suplementami diety. 

Od 2006 roku udzielała poradnictwa dietetycznego pacjentom onkologicznym, a następnie rozpoczęła praktykę z osobami z nadwagą i otyłością oraz z cukrzycą typu 2. Zalecenia żywieniowe i dotyczące zmiany stylu życia zawsze dostosowuje do indywidualnych potrzeb i trybu życia pacjenta, opierając się na rzetelnych danych, potwierdzonych naukowo.

mgr Magda Dolska-Topór

Psycholożka, specjalistka psychodietetyki, trenerka Dialogu Motywującego –  Motivational Interviewing -Training  of New Trainers (TNT). Uzyskała certyfikat Terapeuty Motywującego (certyfikat PTTM nr 40).

Prowadzi mi.in. warsztaty psychodietetyczne oraz szkolenia z Dialogu Motywującego dla szkół, poradni dietetycznych, ośrodków MOPS, MOPR, terapeutów uzależnień czy poradni psychologiczno-pedagogicznych. Związana z Polskim Towarzystwem Terapii Motywującej (w latach 2014 – 2016 pełniła funkcję członka zarządu). Wykładowca na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu (studia podyplomowe, kierunek psychodietetyka i interwencja kryzysowa). Pasjonatka wszelkich treści związanych z psychologią zaburzeń odżywiania, obszarami związanymi z uzależnieniami behawioralnymi i motywacją.

dr n. med. Magdalena Golachowska

Biochemiczka, doradczyni żywieniowa, wykładowczyni akademicka na kierunku Dietetyka Uniwersytetu Opolskiego i Psychodietetyka na SWPS we Wrocławiu i Katowicach.

Specjalizuje się w doradztwie żywieniowym dla osób dorosłych i osób aktywnych fizycznie, a także pacjentów z nietolerancjami pokarmowymi, schorzeniami hormonalnymi i metabolicznymi. Prowadzi szkolenia dla profesjonalistów (przyszłych i obecnych dietetyków, lekarzy i psychologów), a także warsztaty i wykłady popularnonaukowe dotyczące prawidłowego odżywiania i prozdrowotnego stylu życia w ujęciu holistycznym.