Staż szkoleniowy z psychodietetyki

Jeśli  pomagasz ludziom w zmianie nawyków żywieniowych, to pewnie wiesz, że to niełatwe zadanie.

Twojej pomocy mogą potrzebować osoby z bardzo różnymi problemami: 

$

tacy, którzy dietę stawiają w centrum życia,

$

jak również ci, którym brakuje motywacji do zmiany, osoby z chorobami żywieniowo zależnymi, w kryzysach życiowych i z zaburzeniami odżywiania.

Domyślamy się, że nie łatwo jest skutecznie pomagać w tych wszystkich problemach, a czasem pewnie martwisz się o to, by po prostu nie zaszkodzić swoim pacjentom. Wiesz dobrze, że ważna jest tutaj nie tylko wiedza medyczna, ale i psychologiczna.

Dlatego mamy dla Ciebie coś, co może zmienić zupełnie skuteczność i komfort Twojej pracy.

Staż szkoleniowy z psychodietetyki, który da Ci konkretne psychodietetyczne strategie postępowania w różnych problemach żywieniowych i pozwoli zdobyć praktykę.

Pozbądź się niepewności. Naucz się pomagać mądrze i profesjonalnie.

Dzięki stażowi masz szansę uczyć się od najlepszych. 

Prowadzi go dr Anna Januszewicz — osoba z wieloletnim doświadczeniem praktycznym i jednocześnie odpowiednim dorobkiem naukowym. 

Podzieli się ona z Tobą swoim autorskim warsztatem pracy i pomoże wiedzę z Psychodietetyki przenieść na grunt praktyki i wykorzystać ją w sposób przystępny dla Ciebie.

Uczysz się od eksperta

Otrzymujesz sprawdzone informacje, masz pewność, że otrzymujesz najskuteczniejsze metody, uczysz się na błędach innych osób, dostajesz porady życiowe, a nie książkowe! Wiesz, jak rozwiązać konkretne problemy. Wiesz konkretnie, co robić już na najbliższej wizycie. Wiesz jak postępować z różnymi pacjentami. Nie czujesz się zagubiony.  Otrzymasz konkretne schematy postępowania, narzędzia, omówione krok po kroku strategie.

W 100% on-line

Zarówno warsztaty jaki i konsultacje z pacjentem prowadzone są online za pomocą aplikacji ZOOM.
Nie opuszczasz domu
w weekendy. Nie płacisz za nocleg i dojazdy. Jak nie możesz być na żywo, możesz obejrzeć nagranie, kiedy Ci pasuje.

Certyfikat

Twoje doświadczenie zostanie potwierdzone przez ekspertów w branży w postaci certyfikatu wskazującego na odbycie szkolenia i zdobycie praktyki.

STAŻ

Jak wygląda staż?

W trakcie stażu spotykamy się podczas 3 bloków tematycznych, które odbywają się w pełni online.

Podczas każdego bloku realizujemy 12 godzin szkolenia, dodatkowo odbywa się praktyka z pacjentem.

Blok I

szkolenie 12 godzin

 • Praca z pacjentem uwzględniająca psychologiczne podejście – jak diagnozować problem, od czego zacząć, jak wygląda proces pracy z pacjentem.
 • Jak współpracować w zespole specjalistów.
 • Motywacja do zmiany zachowania – narzędzia umożliwiające budowanie motywacji i pracę z osobami o różnym poziomie gotowości do zmiany.
 • Jak pracować nad poczuciem własnej skuteczności osoby będącej w procesie zmiany nawyków. Przygotowanie pacjenta do zmiany.

Blok II

szkolenie 12 godzin + praca z pacjentem, około 5 godzin

 • Ocena problemu żywieniowego z perspektywy zdrowia somatycznego, wiedzy żywieniowej i w kontekście psychologicznym.
 • Budowanie planu zmiany, formułowanie zaleceń w sposób uwzględniający psychologiczne mechanizmy prowadzące do kształtowania nawyków, zwiększający prawdopodobieństwo sukcesu.
 • Specyfika problemów z odżywianiem wynikających ze stosowania diet odchudzających.
 • Problemy z regulacją odżywiania: rola kontroli poznawczej i fizjologicznej.
 • Narzędzia do pracy z pacjentem umożliwiające przywracanie kontroli odżywiania.

Blok III

szkolenie 12 godzin + praca z pacjentem, około 5 godzin

 • Praca z pacjentem z problemem jedzenia emocjonalnego.
 • Rola obrazu ciała.
 • Narzędzia umożliwiające kształtowanie umiejętności pacjenta niezbędnych w zmianie nawyków żywieniowych (np. asertywność, radzenie sobie ze stresem, radzenie sobie z pokusami).
 • Rola środowiska w zakresie zmiany nawyków żywieniowych.
 • Kryteria diagnostyczne zaburzeń odżywiania – rola dietetyka, psychologa, psychoterapeuty, psychiatry i innych specjalistów w pracy z osobami z zaburzeniami odżywiania.

Zapisz się już dzisiaj!

Skorzystaj z przedsprzedaży i dołącz do uczestników kolejnej edycji stażu szkolenionego w Instytucie Psychodietetyki.

CZY TO SIĘ OPŁACA?

Dlaczego warto dołączyć do stażu?

Jedyna taka okazja w Polsce

Instytut Psychodietetyki jest jedyną instytucją szkoleniową w Polsce, która oferuje staż w prezentowanej formie wraz z kompleksowym szkoleniem dla specjalistów.

Z

Idealna formuła dla osób pracujących

Staż ma formę warsztatów realizowanych w trakcie weekendowych spotkań. Dzięki temu, organizacja stażu dopasowana jest do potrzeb osób pracujących.

Praktyka z pacjentem

Staż szkoleniowy to także możliwość zdobycia cennego doświadczenia w pracy z pacjentem pod okiem doświadczonych specjalistów.

Z

Konkretne metody pracy

Podczas szkoleń poznasz 50 problemów wpływających na odżywianie pacjenta, sprawdzone metody ich rozwiązywania i praktyczne narzędzia.

OPINIE

Poznaj opinie o stażu dotychczasowych uczestników

WYBIERZ

INSTYTUT

PSYCHODIETETYKI

Dlaczego warto rozwijać się z nami?

Z

Wybierasz DOŚWIADCZENIE

Osoba prowadząca staż – dr Anna Januszewicz to pionierka psychodietetyki w Polsce. Posiada ponad 11 lat doświadczenia w pracy z pacjentem oraz w pracy naukowej i dydaktycznej (zarówno w środowisku akademickim, jak i poza nim).

Z

Szkolimy specjalistów

Od 2010 roku przeprowadziliśmy setki szkoleń dla specjalistów zajmujących się zdrowiem. Nasze szkolenia są bardzo praktyczne i cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród uczestników. 

Z

Jasny cel działalności

Działamy po to, aby pomagać specjalistom pracującym w obszarze zdrowia, którzy zainteresowani są holistycznym rozumieniem problemów zdrowotnych, poszerzaniem swojej wiedzy i doskonaleniem umiejętności w pracy z pacjentem.

Z

Promujemy najlepsze standardy pracy specjalistów

Bazując na wytycznych wiodących instytucji naukowych i stowarzyszeń, pomagamy specjalistom połączyć połączyć naukę z praktyką, psychologię z dietetyką, a pasję z profesjonalizmem.

 

POZNAJ

Kto prowadzi staż?

 Psychodietetyka to moja wielka pasja, której poświęciłam ostatnie kilkanaście lat. Łączę naukę, dydaktykę i praktykę w tym obszarze. 

Od 2009 roku pracuję z osobami, które mają trudności w kontroli zachowań żywieniowych i szkolę specjalistów, którzy chcą stosować psychologiczne podejście w pracy z pacjentem.

Jako psycholog pomagam głównie pacjentom z zaburzeniami odżywiania, nadwagą i otyłością oraz z innymi chorobami somatycznymi. 

Zbudowałam interdyscyplinarny zespół specjalistów, z którymi współpracuję pomagając pacjentom, dzięki czemu wiem, jak w praktyce podejść do takiej współpracy i uczę tego innych. .

Jestem jedną z pierwszych osób, które w Polsce zajmowały się psychodietetyką. Od początku swojej praktyki zadaję sobie pytanie, jak w pracy z pacjentem łączyć wiedzę z dietetyki i z psychologii. Mam w tym zakresie sprawdzone strategie postępowania i doświadczenie, którym chętnie podzielę się z Tobą podczas stażu.  

Co dokładnie otrzymasz ode mnie podczas stażu?

W ramach stażu zaprezentuję dokładnie mój warsztat pracy z pacjentem. . Zaproszę Cię na konsultację, gdzie spotkasz się z nim bezpośrednio i zobaczysz, jak wygląda zastosowanie przekazanej podczas stażu wiedzy w praktyce… Da Ci to cenne doświadczenie na tym polu i pozwoli poczuć się pewniej w roli specjalisty. 

 

DOWIEDZ SIĘ

Dlaczego możesz mi zaufać? 

N

Posiadam zarówno odpowiednie wykształcenie, jak i bogate doświadczenie w psychodietetyce, która jest moją wielką pasją.

N

Jestem psychologiem, absolwentką studiów podyplomowych z psychodietetyki i szkoły warsztatu psychologicznego. Od wielu lat pełnię funkcję kierowniczki merytorycznej studiów z psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu i Katowicach.

N

Zajmuję się psychologią jedzenia również naukowo, pracując w międzynarodowych projektach naukowych. Na tej podstawie uzyskałam tytuł doktora w dziedzinie psychologia.

N

Tysiące godzin spędzonych na pogłębianiu swojej wiedzy i zdobywaniu praktyki oraz prowadzeniu szkoleń i wykładów na temat psychodietetyki sprawiają, że naprawdę mogę Ci pomóc w doszlifowaniu Twojego warsztatu pracy. Dzięki temu będziesz skutecznie i bez stresu pomagać innym i czerpać satysfakcję z pracy z pacjentem.

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Na czym polega Staż szkoleniowy?

Podczas stażu dr Januszewicz krok po kroku pokazuje, jak ona pracuje z pacjentem nad zmianą nawyków żywieniowych, wykorzystując techniki psychologiczne. Dzieli się narzędziami, jakie sama wykorzystuje i doświadczeniem, jakie zdobyła przez 11 lat. W sumie omówione zostanie 50 problemów psychologicznych mających związek z odżywianiem i metody ich rozwiązywania.

Kiedy odbędzie się kolejna edycja stażu?

Rusza końcem października, a dokładne terminy są w trakcie ustalania.  Po więcej informacji skontaktuj się z nami TUTAJ.

Ile będzie spotkań?

Staż obejmuje 8 spotkań, rozłożonych na 3 weekendy – w tym 2 dni (zwykle czwartki i/lub piątki) przeznaczone są na konsultacje z pacjentami.

To jest teoria czy praktyka?

Staż ma na celu poznanie konkretnych metod pracy z pacjentem. Na warsztatach omawiane i ćwiczone są te metody, a potem praktykowane w czasie konsultacji z pacjentem. Niemniej jednak wszystkie metody wymagają rozumienia zagadnień psychologicznych i poznania ważnych teorii, dr Januszewicz więc ciągle odwołuje się do tej wiedzi na zajęciach i przytacza ją.

Kto prowadzi konsultacje?

Głównie konsultacje prowadzą stażyści, ale dr Januszewicz często włącza się w proces, kiedy sytuacja tego wymaga i kiedy chce pokazać stażystom, jak ona pracuje.

Dlaczego ten kurs nazywacie stażem?

Bo jego głównym celem jest nie tylko zdobycie wiedzy, ale i praktyki. 

Czy muszę wziąć udział w szkoleniu “Wprowadzenie do psychodietetyki”, aby przygotować się do stażu?

Wprowadzenie do psychodietetyki, to kurs opracowany przez nas tak, by każdemu uczestnikowi dostarczyć podstawowej wiedzy z dietetyki i psychologii jedzenia. Każdy specjalista, chcący zajmować się tematem odżywiania, powinien taką wiedzę posiadać. 

Jeśli więc, nie miałeś do tej pory okazji poznać podstaw dietetyki ani psychologii jedzenia, to zapraszamy Cię na ten kurs – konieczne będzie tutaj zrealizowanie zarówno modułu z dietetyki jak i psychologii jedzenia. 

Podobnie, jeśli jesteś psychologiem albo innym specjalistą, który nie posiada wiedzy z dietetyki – zalecamy udział w dietetycznej części wprowadzenia, by zdobyć podstawową wiedzę o żywieniu.
Jeśli jesteś dietetykiem bądź psychologiem, ale nie ukończyłeś/aś studiów podyplomowych z psychodietetyki – zapraszamy na część psychologiczną, by zapoznać się z podstawami psychologii odżywiania. 

Staż to szkolenie na dość zaawansowanym poziomie, wymaga rozumienia podstawowych zagadnień. Organizujemy więc kurs przygotowawczy, aby mieć pewność, że każdy z uczestników stażu posiada wiedzę na podobnym poziomie i podziela nasze, psychodietetyczne podejście 😉

Czy bez wykształcenia mogę wziąć udział w stażu?

Możesz, jednak wtedy wymagamy wzięcia udziału we “Wprowadzeniu do psychodietetyki”. Pamiętaj jednak, że nasz kurs nie daje uprawnień zawodowych 😉 Oznacza to, że nauczy Cię psychodietetyki w zakresie, jaki jest przewidziany w programie, ale to nie zastąpi studiów wyższych, które są podstawą uzyskania zawodu. Jeśli więc nie posiadasz uprawnień do wykonywania zawodu dietetyka, psychologa to nie będziesz mógł pracować w żadnym z tych zawodów.

Ile kosztuje udział w stażu?

Pełna cena stażu to 3200 zł, cena przedsprzedażowa (do 02.08) to 2800 zł.
Płatność można rozłożyć na 2 lub 3 raty.

Czy mogę wpłacić zaliczkę?

Tak 😉 Możesz zarezerwować sobie miejsce na stażu wpłacając zaliczkę w wysokości 10% ceny podstawowej, tj. 320 zł. Pozostałą kwotę możesz uregulować we wrześniu.

UWAGA! Korzystając z opcji zaliczki, nie możesz skorzystać z ceny przedsprzedażowej ani innych promocji.

Czy on jest on-line?

Tak! Tegoroczna edycja stażu odbywa się w pełni on-line 🙂  Mamy za sobą już dwie edycja, które odbyły się on line i mamy pewność, że w takiej wersji to się sprawdza, co potwierdzają opinie uczestników tych edycji.

Kto może wziąć udział?

Wszystkie osoby, które chcą nauczyć się, jak pracować z pacjentem nad zmianą nawyków żywieniowych wykorzystując wiedzę z psychologii. Staż przeznaczony jest głównie dla absolwentów psychodietetyki, ale też osób, które nie ukończyły tej podyplomówki, ale zrealizują kurs przygotowawczy “Wprowadzenie do psychodietetyki”. Najczęściej staż realizują specjaliści tacy jak dietetycy, psychologowie, trenerzy aktywności fizycznej, lekarze i inne osoby promujące zdrowy styl życia.

Jak wygląda praktyka?

Uczestnicy stażu zapisani są na konkretne godziny wizyt. Konsultacje odbywają się w podzespołach, w towarzystwie dr Januszewicz. Każdy pacjent przychodzi ze swoim indywidualnym problemem, a zadaniem stażystów jest przeprowadzenie wywiadu i możliwa pomoc pacjentowi. Dr Januszewicz towarzyszy temu, ale też często włącza się w prowadzenie konsultacji, pokazując jak ona pracuje.

Czy na konsultacjach są prawdziwi pacjenci?

Tak! Rekrutujemy prawdziwych pacjentów. Przychodzą do nas prawdziwi ludzie, ze swoimi problemami, ponieważ wizyty prowadzone przez stażystów są bezpłatne, staż jest okazją do skorzystania z bezpłatnej pomocy.

Skończyłam Psychodietetykę, czego nauczy mnie ten staż?

Na stażu usystematyzujesz wiedzę ze studiów, poznasz wiele metod pracy, które zapewne nie były prezentowane na studiach podyplomowych, otrzymasz gotowe narzędzia do pracy, a przede wszystkim będziesz uczyć się jak i kiedy stosować poszczególne metody podczas konsultacji z pacjentem. 

Innymi słowy, dowiesz się, jak pracować z pacjentem NAPRAWDĘ wykorzystując psychodietetykę.

Czy muszę być psychologiem/dietetykiem, żeby wziąć w nim udział?

Nie musisz 😉 Jednak, jeśli nie masz wiedzy z zakresu dietetyki czy psychologii jedzenia, wymagamy uczestnictwa we Wprowadzeniu do psychodietetyki.

Czy szkolenie będzie nagrywane?

Nie. Szkolenie ma charakter warsztatowy i nie będzie nagrywane.

Czy trzeba być na wszystkich spotkaniach?

Tak. W weekendy obecność obowiązkowa, a terminy konsultacji są dostosowane do dyspozycyjności każdego stażysty. 

Jeśli w jakiś weekend nie możesz być obecny, zgłoś nam to, zaproponujemy sposób nadrobienia przez Ciebie materiału. Zdarza się, że wybrane zjazdy stażyści odrabiają z grupą w kolejnej edycji stażu. W miarę naszych możliwości Tobie również możemy udostępnić taką opcję.

Jakie są warunki zaliczenia stażu?

Warunkiem zaliczenia stażu jest obecność na wszystkich weekendowych spotkaniach i  realizacja co najmniej 10 godzin konsultacji z pacjentami 😉

Czy na pierwsze zajęcia trzeba się jakoś przygotować?

Najlepiej przygotować kartki i długopis na notatki, komputer z dostępem do internetu, działającą kamerą i mikrofonem 🙂 

Przyda się też Twoja dotychczasowa wiedza z psychologi i/lub dietetyki 😉

Zajmij swoje miejsce na stażu już teraz!

DOŁĄCZAM!