staż szkoleniowy
z psychodietetyki

Zobacz, jak NAPRAWDĘ wygląda praca z pacjentem i zdobądź doświadczenie w bezpiecznych warunkach.

Skoro tu jesteś, to zapewne psychodietetyka nie jest dla Ciebie tylko tajemniczo brzmiącym zlepkiem słów. Masz za sobą 5 lat studiów, a może nawet studia podyplomowe z psychodietetyki. 

Jesteś z tych, co uczą się całe życie, prawda?
Śledzisz badania naukowe, robisz dodatkowe szkolenia, dużo czytasz.

 

To po co Ci jeszcze ten staż?

 

Co innego teoria, co innego praktyka. Nie zapominaj, że Twoim celem zdobywania całej tej wiedzy jest pomoc pacjentom. 

Czy pamiętasz swoją pierwszą konsultację? A może wszystko jeszcze przed Tobą? Jakby nie było, w końcu przychodzi ten moment, kiedy do Twojego gabinetu wchodzi pacjent… 

Czy jesteś gotowy(-wa) mądrze i profesjonalnie pomóc pacjentowi, który:

👉 mimo usilnych starań nie jest w stanie kontrolować swojego odżywiania, całe życie się odchudza i tyje

👉 cierpi z powodu problemów, które utrudniają mu pracę nad nawykami żywieniowymi, np. zaburzeń odżywiania

👉 oczekuje spektakularnych efektów już po kilku wizytach i nie przyjmuje do wiadomości, że nawyków żywieniowych, które stosuje latami, nie da się zmienić w parę tygodni

👉 traktuje dietę jako „zło konieczne”, które trzeba odbębnić przez parę tygodni, a potem można wrócić do „normalności” 

👉 nic nie lubi, a z wywiadu wynika, że praktycznie nic nie je

👉 nie jest z Tobą szczery i zdawkowo odpowiada na każde pytanie

👉 na wizytach tylko przytakuje, a potem nie stosuje się do zaleceń

👉 przyszedł, bo żona kazała

👉 w sumie to nie wie, czego chce

👉 jest przekonany, że dieta to same wyrzeczenia i restrykcje

👉 i tak wie, że to nic nie da 

👉 płaci i wymaga efektów, ma być szybko, łatwo i przyjemnie.

Często takie zetknięcie z rzeczywistością bywa bolesne… Nawet jeśli masz ogromną wiedzę, przełożenie jej na praktykę i dostosowanie do sytuacji pacjenta może sprawiać Ci trudność. Do tego dochodzi stres, brak pewności siebie, zwątpienie we własne kompetencje. 

 

Zastanawiasz się, czemu na studiach nikt Ci nie powiedział, że tak to będzie wyglądać?
Bo to ciężko opowiedzieć, tego trzeba doświadczyć!

Pracy z pacjentem nie nauczysz się z książek. To jak z nauką jazdy samochodem…

Znajomość przepisów i jazda na placu manewrowym nie sprawi, że od razu poradzisz sobie samodzielnie z jazdą po mieście… Dlatego masz u boku doświadczonego instruktora, który prowadzi Cię krok po kroku. Gdy samochód gaśnie na środku skrzyżowania, dyskretnie doda gazu, by pomóc Ci ruszyć z miejsca. Lekko skręci kierownicę, by skierować Cię na dobre tory. A gdy trzeba, naciśnie hamulec, zanim dojdzie do katastrofy. 

Dopiero gdy zdobędziesz praktykę w bezpiecznych warunkach, możesz jeździć samodzielnie, nie stanowiąc zagrożenia. 

Uczenie się psychodietetyki z książek i wykładów daje nam tyle, co kierowcy poznawanie kodeksu drogowego. Warsztaty „na sucho” są jak plac manewrowy, a staż to wyjazd samochodem na miasto.

Nie wiesz, czy potrafisz odpowiednio pomóc pacjentowi?

Możemy zrobić to razem! Zapraszam Cię do udziału w stażu szkoleniowym z psychodietetyki. Bez stresu i narażania pacjentów zdobędziesz doświadczenie. Możesz liczyć na wsparcie mentorki i rzetelny feedback.

Jedyne takie szkolenie w Polsce

Na stażu stawiamy na praktykę i uzupełniamy to, na co zabrakło miejsca w programie studiów. To niespotykana formuła, której nie znajdziesz w żadnej innej instytucji szkoleniowej w Polsce

Jak staż wygląda w praktyce?

Gotowe rozwiązania

Dowiesz się, co konkretnie masz robić podczas wizyty pacjenta w Twoim gabinecie. Dostaniesz gotowe rozwiązania, schematy postępowania, rozpisane strategie. Oszczędzasz lata, które trzeba poświęcić na samodzielne wypracowanie warsztatu.

Praktyka

Przygotowujesz i przeprowadzasz konsultacje z pacjentami w bezpiecznych warunkach ze wsparciem doświadczonego eksperta. Poznajesz warsztat pracy dr Anny Januszewicz i możesz obserwować ją w akcji.

Feedback

Każda konsultacja przeprowadzona na stażu jest dokładnie omawiana.

Dostajesz szczegółowy feedback i cenne rady. Analizujesz, jak inni uczestnicy stażu prowadzą konsultacje i poznajesz różne spojrzenia na ten sam problem.

Potrzebujesz konkretów? 

Staż składa się 3 zjazdów szkoleniowych.

Każdy z nich trwa dwa dni. Spotykamy się zazwyczaj w czwartki i piątki. 

W sumie otrzymasz 46 godzin:

✅ warsztatów, na których nauczysz się przekładać wiedzę teoretyczną na codzienną praktykę

✅ konsultacji z pacjentami

✅ omówienia konsultacji z dokładną analizą i feedbackiem dla każdego z uczestników.

 Oto harmonogram stażu:

ZJAZD I

Szkolenie, konsultacje z pacjentami i omówienie wizyt.

 1. Praca z pacjentem uwzględniająca psychologiczne podejście.
  Dowiesz się, jak diagnozować problem, od czego zacząć, jak wygląda proces pracy z pacjentem.
 2. Ocena problemu żywieniowego z perspektywy zdrowia somatycznego, wiedzy żywieniowej i w kontekście psychologicznym.
 3. Jak współpracować w zespole specjalistów.
 4. Narzędzia i interwencje psychologiczne na etapie motywacyjnym i wolicjonalnym.

ZJAZD II

Szkolenie, konsultacje z pacjentami i omówienie wizyt.

 1. Budowanie planu zmiany, formułowanie zaleceń w sposób uwzględniający psychologiczne mechanizmy prowadzące do kształtowania nawyków, zwiększający prawdopodobieństwo sukcesu.
 2. Specyfika problemów z odżywianiem wynikających ze stosowania diet odchudzających.
 3. Problemy z regulacją odżywiania: rola kontroli poznawczej i fizjologicznej.Narzędzia do pracy z pacjentem umożliwiające przywracanie kontroli odżywiania.

ZJAZD III

Szkolenie, konsultacje z pacjentami i omówienie wizyt.

 1. Praca z pacjentem z problemami regulacji odżywiania:
  jedzenie emocjonalne
  jedzenie pod wpływem środowiska
  przejadanie się związane ze stosowaniem diet odchudzających
 2. Kryteria diagnostyczne zaburzeń odżywiania: rola dietetyka, psychologa, psychoterapeuty, psychiatry i innych specjalistów w pracy z osobami z zaburzeniami odżywiania.

Kto poprowadzi staż?

DR ANNA JANUSZEWICZ

Jestem psycholożką, absolwentką studiów podyplomowych z psychodietetyki i szkoły warsztatu psychologicznego. Od wielu lat pełnię funkcję kierowniczki merytorycznej studiów z psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu i Katowicach. Zajmuję się psychologią jedzenia również naukowo, pracując w międzynarodowych projektach badawczych. Na tej podstawie uzyskałam tytuł doktora.

 Jako jedna z pierwszych osób w Polsce zaczęłam zajmować się psychodietetyką. Od początku swojej praktyki zadaję sobie pytanie, jak w pracy z pacjentem łączyć wiedzę z dietetyki i psychologii. Mam w tym zakresie sprawdzone strategie postępowania i doświadczenie, którym chętnie podzielę się z Tobą podczas szkolenia. Przez 11 lat pracy spotkałam bardzo wielu pacjentów i poznałam różne historie. Chętnie dzielę się nimi, by zaprezentować Ci, jak zastosować dane narzędzia czy techniki w praktyce.

Czy staż już komuś pomógł?

Wystarczy zapytać któregokolwiek z setek zadowolonych absolwentów.
To już 20 edycja stażu!

Po stażu nabrałam wielkiej wiary w siebie i postanowiłam rzucić swoją pracę, której nie lubiłam,  pracować we własnym gabinecie. Ten cały staż dał mi takiego kopa, żeby się rozwijać, żeby się jeszcze więcej uczyć i zdobywać jeszcze więcej doświadczenia. Jestem pod mega wrażeniem tej całej wiedzy. Przez całe swoje studia nie zrobiłam tyle notatek co podczas stażu.

Kasia Sobolewska 

Dziękuję Ci, Aniu, że mogłam podpatrywać Twoją pracę, to było bardzo inspirujące. To, że mogłam aktywnie brać udział w konsultacjach, zadawać pytania, podsumowywać, to było bardzo pouczające. Wszystkie te materiały bardzo ułatwią mi pracę z pacjentem. Mam teraz lepszy obraz tego, jak chciałabym pracować.

Ewelina Starzak-Jóźwiak

Wiedza Ani poparta praktyką i doświadczeniem to jest coś nie do podrobienia. Każdemu, kto jeszcze się waha, będę polecać staż. Bo to są rzeczy, które wnoszą dużo do naszej praktyki, to jest wartość, której się nie da opisać. Ale dopiero widząc, jak to działa w praktyce, możesz wprowadzić to w życie. Jestem w szoku, że jesteśmy online, trzy spotkania, a tak jakbyśmy się znały od bardzo dawna.

Ela Dylewska

To najlepsza decyzja zawodowa, która pomoże Ci pracować z efektami w obszarze zmian zachowań żywieniowych podopiecznych na zdrowsze. Bardzo dużo praktycznej wiedzy, wiele wskazówek i gotowych „schematów” postępowania w konkretnych przypadkach. 

Zdecydowanie jako specjalista jestem efektywniejsza, mam większą świadomość, jak wspierać ludzi w procesie zmiany, dzięki temu mam lepsze wyniki pracy.

Co najważniejsze, wiem, jak to zastosować w praktyce, i to jest największą wartością. Polecam każdemu!

Magda Słota 

www.dietazglowa.pl

Jestem bardzo zadowolona ze stażu. Uważam, że to jest świetna inwestycja. Po stażu dużo się zmieni w mojej praktyce i w moim gabinecie. Fajnie, że była możliwość pracy z żywym pacjentem i te grupowe konsultacje to coś niesamowitego. Co innego teoria, co innego praktyka i super, że miałyśmy możliwość przekonać się, jak te rozmowy z pacjentami faktycznie wyglądają.

Kasia P.

Mimo że wcześniej dysponowałam jakąś tam wiedzą w temacie psychodietetyki, bo tym się interesuję, to zawsze miałam chaos w głowie, dużo niepoukładanych informacji. Teraz czuję się pewnie w tym wszystkim. Te wspólne konsultacje bardzo dużo mi pokazały. Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział i podpatrzeć trochę Anię przy pracy. Bardzo czuję taki model pracy i chciałabym go stosować w przyszłości. Już od kilku lat myślałam o stażu i teraz w końcu się zdecydowałam i to była świetna decyzja.

Ola Małachowska

Na udział zdecydowałam się dwa dni przed rozpoczęciem stażu, bo wiedziałam, że będę miała trudną pacjentkę i potrzebuję tej dodatkowej wiedzy, tej praktyki. Bo teoria to jest za mało. Bałam się zostać w tym wszystkim sama. Teraz ugruntowałam tę wiedzę, którą już miałam, zamkniętą w jakiejś szufladce w mózgu. Praca w grupie jest  niesamowita! Każdy ma trochę inny pogląd na problem i sytuacje pacjenta i dzięki temu można dostrzec zupełnie inne rzeczy

Ania Gierka

Na stażu jest struktura i uporządkowana wiedza, która pozwala na zdobycie kompetencji  np. komunikacyjnych, których na studiach medycznych czy dietetycznych po prostu nie ma. Brakuje tej umiejętności docierania do sedna problemów. Jeżeli ograniczymy się do przekazania pacjentowi zaleceń, to nigdy  nie mamy pewności, że są one zasadne dla tego konkretnego pacjenta w tym konkretnym momencie życia. Na stażu dowiedziałam się nowych rzeczy i zdałam sobie sprawę ze swoich błędów. Chociaż uważałam się za osobę, która sobie dobrze radzi w drążeniu problemów i rozmowie z pacjentem. Zdecydowanie chcę więcej, chcę pogłębiać tę wiedzę.

Magdalena Żalińska

Lekarka

Co da Ci udział w stażu?

✅ 46 godzin warsztatów, pracy z pacjentami i analizy wizyt.

✅ Poznasz autorski warsztat pracy, stworzony przez dr Annę Januszewicz i udoskonalany przez 12 lat praktyki. 

✅ Pod okiem dr Anny Januszewicz przygotujesz i przeprowadzisz konsultacje. Spotkasz się z bezpośrednio z pacjentami i zobaczysz, jak wygląda zastosowanie teorii w praktyce. Większość specjalistów takie doświadczenie zdobywa latami, ucząc się metodą prób i błędów. Ty możesz już na starcie zyskać pewność siebie, komfort pracy i wspaniałe efekty.

✅ Dostaniesz rzetelny feedback i skorzystasz z porady na temat własnego rozwoju zawodowego w obrębie psychodietetyki.

✅ Otrzymasz imienny certyfikat potwierdzający odbycie stażu.

Jasne, ale ile to kosztuje?

Uczestnictwo w stażu to koszt 3200 zł, przeliczmy to na godziny.  

Skoro staż składa się z 46 godzin… to jedna godzina szkolenia kosztuje
niecałe 70 zł! To połowa kosztów wizyty! 
 

Czyli… by inwestycja Ci się zwróciła, potrzebujesz przyjąć 23 pacjentów — niewielu prawda?

Czy to duża cena za to, by poczuć się naprawdę pewnie w pracy z pacjentem? 

Spokój i pewność, że potrafisz pomóc pacjentowi, który przekroczy próg Twojego gabinetu, robi ogromną różnicę!

To inwestycja, która szybko się zwróci. Wystarczy jedna zadowolona pacjentka, która poleci Cię siostrze i przyjaciółce. Poczta pantoflowa może zdziałać więcej niż najdroższe reklamy! 

Dobra wiadomość!
Staż możesz kupić także w ratach. Już od 700 zł miesięcznie!

FAQ

Kto może wziąć udział w stażu?

Wszystkie osoby, które chcą nauczyć się, jak pracować z pacjentem nad zmianą nawyków żywieniowych, wykorzystując wiedzę z psychologii. Staż przeznaczony jest głównie dla absolwentów psychodietetyki, ale jeśli nie ukończyłeś tej podyplomówki, również możesz wziąć w nim udział. Jak? Wystarczy, że zrealizujesz kurs przygotowawczy „Akademia pracy z pacjentem”. Najczęściej staż realizują specjaliści tacy jak dietetycy, psychologowie, trenerzy aktywności fizycznej, lekarze i inne osoby promujące zdrowy styl życia.

Czy bez wykształcenia mogę wziąć udział w stażu?

Możesz, jednak wtedy wymagamy wzięcia udziału w naszym kursie  „Akademia pracy z pacjentem”. Pamiętaj jednak, że ten kurs nie daje uprawnień zawodowych. Oznacza to, że nauczy Cię psychodietetyki w zakresie, jaki jest przewidziany w programie, ale to nie zastąpi studiów wyższych, które są podstawą uzyskania zawodu. Jeśli więc nie posiadasz uprawnień do wykonywania zawodu dietetyka, psychologa to nie będziesz mógł pracować w żadnym z tych zawodów.

Czy mogę zapłacić w ratach?

Tak, wybierz dogodną dla Ciebie opcję ratalną, wykonując pierwszą płatność. W ciągu kolejnych godzin znajdziesz na swojej skrzynce. Razem z Tobą, ustalimy dogodny dzień płatności raty.

Jak mogę zapłacić?

Zapłacić możesz przelewem tradycyjnym, przez PayU, Przelewy24. 

Dodatkowo możesz zapłacić w systemie ratalnym lub skorzystać z opcji płatności odroczonej za pośrednictwem PayU (PayPo) lub Przelewy24.

Czy otrzymam certyfikat?

Twoje doświadczenie zostanie potwierdzone przez ekspertów w branży certyfikatem, wskazującym na Twój udział w szkoleniu i zdobycie praktyki.

Skończyłam Psychodietetykę, czego nauczy mnie ten staż?

Na stażu usystematyzujesz wiedzę ze studiów, poznasz wiele metod pracy, które zapewne nie były prezentowane na studiach podyplomowych, otrzymasz gotowe narzędzia do pracy, a przede wszystkim będziesz uczyć się, jak i kiedy stosować poszczególne metody podczas konsultacji z pacjentem. 

Innymi słowy, dowiesz się, jak pracować z pacjentem, NAPRAWDĘ wykorzystując psychodietetykę.

Czy trzeba być na wszystkich spotkaniach?

Tak. Obecność na zajęciach jest obowiązkowa, a terminy konsultacji są w miarę możliwości dostosowane do dyspozycyjności każdego stażysty. 

Jeśli  w którymś terminie nie możesz być obecny, zgłoś nam to, zaproponujemy sposób nadrobienia przez Ciebie materiału. Zdarza się, że wybrane zjazdy stażyści odrabiają z grupą w kolejnej edycji stażu. W miarę naszych możliwości Tobie również możemy udostępnić taką opcję.

Czy szkolenie będzie nagrywane?

Nie. Szkolenie ma charakter warsztatowy i nie będzie nagrywane.

Czy spotykamy się online?

Tak! Tegoroczna edycja stażu odbywa się w pełni zdalnie. Mamy za sobą już 3 edycje, które odbyły się online i mamy pewność, że w takiej wersji to się sprawdza, co potwierdzają opinie uczestników tych edycji.

Chcesz wiedzieć więcej? Pytaj śmiało!

15 + 7 =

Już wiesz, że to dla Ciebie? Zapisz się teraz

Chcę dołączyć!