3,5-GODZINNE SZKOLENIE DR aNNY jANUSZEWICZ

Praca z pacjentami

z zaburzeniami odżywiania

w ujęciu psychodietetycznym

Dostęp do nagrania na 120 dni

Naucz się łączyć wiedzę dietetyczną i psychologiczną, aby skutecznie pomagać osobom z zaburzeniami odżywiania.

Do Twojego gabinetu coraz częściej trafiają osoby z zaburzeniami odżywiania, ale…

Praca z pacjentami z zaburzeniami odżywiania Cię przerasta?

Brakuje Ci rzetelnej wiedzy dotyczącej zaburzeń odżywiania?

Boisz się, że zaszkodzisz pacjentowi, więc od razu odsyłasz go do innych specjalistów?

Na studiach zazwyczaj nie ma czasu na zgłębianie tematu zaburzeń odżywiania. Wiedzę i doświadczenie musisz potem zdobywać na własną rękę… A przecież zanim zaczniesz dawać zalecenia, chcesz mieć pewność, że nie zaszkodzisz.

Dlatego chciałabym podzielić się z Tobą sprawdzoną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem

Z

Rzetelna wiedza

Od wielu lat pełnię funkcję kierowniczki merytorycznej studiów z psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu i Katowicach. Zajmuję się psychologią jedzenia również naukowo, pracując w międzynarodowych projektach badawczych. Na tej podstawie uzyskałam tytuł doktora.

Interdyscyplinarne podejście

W terapii zaburzeń odżywiania kluczowa jest umiejętność współpracy z innymi specjalistami. Pracuję w zgranym zespole dietetyków, psychologów i psychoterapeutów. Na moich szkoleniach uczę, jak zorganizować współpracę z innymi specjalistami, by działania były spójne i skuteczne.

Wieloletnia praktyka

Uczę zagadnień, technik i mechanizmów, które sama sprawdziłam w praktyce. Pamiętam historię setek pacjentów, sytuacje, kiedy jakieś metody sprawdziły się świetnie oraz sytuacje, kiedy moje interwencje okazały się błędne. Dzielę się wnioskami z 12 lat mojej pracy z pacjentami z zaburzeniami odżywiania.

Niezbędna dawka wiedzy psychologicznej do prowadzenia poradnictwa żywieniowego skierowanego do osób zaburzeniami odżywiania!

Nauczysz się

✅ prowadzić edukację żywieniową skierowaną do pacjentów z zaburzeniami odżywiania

✅ pomagać modyfikować codzienny sposób odżywiania

✅ redukować lęk przed jedzeniem

✅ zmieniać szkodliwe przekonania na temat jedzenia

PROGRAM SZKOLENIA

  • Jak formułować zalecenia żywieniowe dla osób z zaburzeniami odżywiania i pracować z nieracjonalnymi przekonaniami na temat diety. 

  • Czynniki wpływające na akceptowalność zaleceń żywieniowych u osób z zaburzeniami odżywiania. 

  • Psychologiczne techniki wspomagające pracę z pacjentem na etapie budowania i wdrażania planu zmian żywieniowych. 

  • Rola dietetyka, psychologa i innych osób wspierających we wprowadzaniu i utrzymywaniu planu zmiany.  

  • Wskazówki dla osób bliskich – jak na co dzień wspierać osobę chorą i motywować do realizacji zaleceń, na ile wskazana jest ścisła kontrola posiłków i masy ciała ze strony bliskich, a kiedy taka kontrola ma negatywny wpływ itp. 

dołącz do uczestników!

Dostęp do nagrania przez 120 dni

297 zł

Informacje organizacyjne

Dostęp do platformy szkoleniowej

Znajdziesz na niej dostęp do nagrania szkolenia przez 120 dni! Jeśli nie posiadasz na niej konta, założymy je za Ciebie w dniu zakupu szkolenia. 

h

Imienny certyfikat

Doceniamy Twój zapał do nauki.
Na naszej platformie znajdziesz imienny certyfikat, potwierdzający Twoje uczestnictwo w szkoleniu.

Nagranie i materiały

Kupując dostęp do szkolenia, otrzymujesz także materiały PDF, które ułatwią Ci przyswajanie wiedzy. Śmiało możesz je pobrać i wydrukować i wrócić do nich kiedy tylko zechcesz!

Kto prowadzi szkolenie? 

dr Anna Januszewicz

Jestem psycholożką, absolwentką studiów podyplomowych z psychodietetyki i szkoły warsztatu psychologicznego. Od wielu lat pełnię funkcję kierowniczki merytorycznej studiów z psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu i Katowicach. 

Jako jedna z pierwszych osób w Polsce zaczęłam zajmować się psychodietetyką. Od początku swojej praktyki zadaję sobie pytanie, jak w pracy z pacjentem łączyć wiedzę z dietetyki i psychologii. Mam w tym zakresie sprawdzone strategie postępowania i doświadczenie, którym chętnie podzielę się z Tobą podczas szkolenia. Przez 12 lat pracy spotkałam bardzo wielu pacjentów i poznałam różne historie. Wyciągam wnioski i podaję przykłady, by zaprezentować Ci, jak zastosować dane narzędzia czy techniki w praktyce.

Czy praca ze mną naprawdę pomaga?

Dr Januszewicz to specjalistka, która zajmowała się psychodietetyką, zanim to było modne! Szkolenia są pełne nie tylko wiedzy, ale i doświadczenia. Dostajesz w 100% sprawdzone informacje i narzędzia, które pozwolą Ci skuteczniej pracować z pacjentem i wspierać go w realizacji celów. 

Ułożyć to dietę to jedno, a zadziała tylko wtedy, gdy pacjent będzie chciał z niej korzystać. Szkolenie nauczyło jak mądrze wspierać pacjenta w dążeniu do celu bez tworzenia presji.

Monika Ciesielska 

www.drlifestyle.pl

To najlepsza decyzja zawodowa, która pomoże Ci pracować z efektami w obszarze zmian zachowań żywieniowych podopiecznych na zdrowsze. Bardzo dużo praktycznej wiedzy, wiele wskazówek i gotowych „schematów” postępowania
w konkretnych przypadkach. 

Zdecydowanie jako specjalista jestem efektywniejsza, mam większą świadomość, jak wspierać ludzi w procesie zmiany, dzięki temu mam lepsze wyniki pracy.

Co najważniejsze, wiem, jak to zastosować w praktyce, i to jest największą wartością. Polecam każdemu!

Magda Słota 

www.dietazglowa.pl

Z całą pewnością warto zainwestować w tego typu wiedzę. Szczególnie gdy zależy Ci na dobrej współpracy z pacjentem, opartej na szacunku, wzajemnym zaufaniu, akceptacji i empatii. Często w dłuższej terapii specjalistom może brakować pomysłów na to jak wpłynąć na pacjenta, któremu nie idzie zmiana nawyków np. żywieniowych. Dzięki wiedzy przekazywanej przez Instytut Psychodietetyki możesz dowiedzieć się, jak sobie z tym radzić, by móc skutecznie wspierać swoich podopiecznych.

Magdalena Żalińska 

Lekarka

Mnóstwo istotnej wiedzy praktycznej i teoretycznej, możliwość omawiania trudniejszych obszarów pracy z klientem pod kątem jego wyborów żywieniowych i pomocy w tym zakresie, spotkania z klientami na żywo, omawianie pułapek w pracy z klientem, dobre narzędzia do stosowania w praktyce. Czas spędzony w fajnym gronie ludzi z pasją i chcących dzielić się doświadczeniem i wiedzą. 

Olga

Masz pytania?

Numer telefonu

+48 533 102 112

adres E-mail

instytut@instytutpsychodietetyki.pl